• F117-047-0.jpg
  • F117-047-0.jpg

BUFF CHUSTA INSECT SHIELD UV EUCSLIPTUS MULTI

100.00 zł 80.00 zł

BUFF

  • MULTICOLOUR
  • N/D

Chusta Buff Insect Shield® jest linią wielofunkcyjnych chust wykorzystującą technologię chroniącą przed owadami. Działają odstraszająco na komary, kleszcze, muchy, mrówki, pchły, moskity i inne owady, które mogą przenosić niebezpieczne choroby, takie jak malaria czy borelioza. Składnikiem aktywnym jest Permetryna 0,52 % (5,2 g/kg w nasączonym materiale). Wykonana jest z bezszwowego, elastycznego materiału Coolmax®, który posiada wysoki filtr UV 95%. Dodatkowo doskonale chroni przed wiatrem, kurzem, a także pomaga kontrolować potliwość. Chusty BUFF® zyskują coraz większą liczbę entuzjastów głównie przez swoją funkcjonalność i uniwersalność. Ten niepozorny kawałek wysokogatunkowego materiału w kształcie tuby, w zależności od potrzeb, może służyć nam jako czapka, opaska, kominiarka, maska lub tradycyjnie jako szalik. Chusta BUFF® z powodzeniem ochroni Twoją głowę, twarz czy szyję w zależności od tego, która część ciała jest najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych, dając przy tym miłe uczucie chłodu.

Materiał:

Coolmax®Nowoczesne włókno poliestrowe przeznaczone do produkcji odzieży termoaktywnej. Charakteryzuje się dobrymi właściwościami wentylacyjnymi, pomaga utrzymać suchą powierzchnię skóry. W porównaniu do włókien naturalnych, Coolmax® zapewnia zdecydowanie lepszą oddychalność i odprowadzanie wilgoci. Zawdzięczamy to specjalnej budowie włókna, którego przekrój złożony jest z czterech lub sześciu okręgów, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. Najważniejszą zaletą materiału Coolmax® jest wspomniana odporność na promienie UV. Blokuje on 95% promieni słonecznych. Z uwagi na minimalne zatrzymanie ciepła polecamy używać go głównie w sezonie wiosenno-letni.

Technologia POLYGIENE® Zastosowanie nowatorskiej technologii Polygiene® Active Odor Control, powoduje że materiał dłużej zachowuje świeżość, nie chłonie zapachów i daje poczucie komfortu nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Efekty zawdzięczamy zastosowaniu jonów srebra, które skutecznie hamują rozwój bakterii we włóknach tkaniny. Właściwości antybakteryjne przeciwdziałają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Nawet po długotrwałym treningu tkanina zachowuje świeżość i higienę, dlatego często wykorzystuje się ją do produkcji odzieży sportowej i turystycznej. Technologia Polygiene® otrzymała Certyfikat bluesign® oraz została wpisana na listę bezpiecznych.

Dostawa: 2 dni